Engelli Maaşları Cumartesi ve Pazara Denk Gelenlerstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6677156170534283"
data-ad-slot="7165426968"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">Engelli Maaşları Cumartesi ve Pazara Denk Gelenler

Merhaba arkadaşlar bazı aylar oluyor engelli aylıklarımız hafta sonuna denk geliyor. Bazı engelli arkadaşlarımızın aklında soru işareti kalabilir. Bu nedenle bu konunun faydalı olacağını düşündüm. Hafta sonuna denk gelen arkadaşlarımız cumartesi ve pazar günü maaşlarını çekebilir mi? Bu konuya bir açıklık getirelim.

 

Engelli Maaşları Cumartesi Gününe Denk Gelenler

Engelli aylıklarınız Cumartesi gününe geldiyse Cuma gününden çekebilirsiniz. PTT Bank Cumartesi'ye denk gelen aylıkları Cuma günü hesaba geçiriyor yani Cuma günü ister PTT'ye gidip maaşınızıçekebilir isterseniz PTT maaş kartınızla ATM'lerden paranızı alabilirsiniz. Ayrıca PTT bank kartı olanlar Cumartesi günü de maaşlarını ATM'lerden çekebilirler.

Engelli Maaşları Pazar Gününe Denk Gelenler

Engelli aylıkları eğer Pazar gününe denk geldiyse Pazartesi günü çekebilirsiniz malesef. Pazar günü işlem olmadığı için 1 gün sonra yani Pazartesi günü çekebilirsiniz. Pazar günü hiçbir şekilde maaşınızı çekemiyorsunuz. Artık bir gün bekleyeceksiniz.

PTT ATM Alternatifi Bankalar

Bu konuyu da paylaşmak istedim. PTT Kartla maaşını çekenler, Halkbank, Ziraat Bankası, Vakıf Bank ATM'lerinden de maaşlarını işlem ücreti vermeden çekebilirler. Bu bankalardan maaşınızı kesilmeden çekebilirsiniz. Kimi vatandaşlara PTT ATM'leri uzak olabilir bu durumda bu saydığım 3 bankadan maaşlarını eksilmeden çekebilirler. Bu 3 banka devletin bankası olduğu için sizden işlem ücreti kesmiyor.


style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6677156170534283"
data-ad-slot="5469201910"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">

Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.