Cep Telefonlarda Numara Engellemestyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6677156170534283"
data-ad-slot="7165426968"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">Android cep telefonlarda istenmeyen numaraları engellemek mümkün. Sizi rahatsız eden, yada reklam amaçlı arayan, yada istemediğiniz bir numarayı kolaylıkla Telefonunuzdan engelleyebilirsiniz. Ve istediğiniz zaman engellediğiniz o numaranın engelini kaldırabilirsiniz arkadaşlar bu mümkün.

Numarayı engellediğinizde, engellediğiniz numara sizi aradığında kullandığınız hat servisine bağlı (Vodafone, Turkcell, Türk Telekom) ya meşkul'a atar ya da ulaşılamıyor mesajı verir. Şimdi engelleme nasıl yapılır aşağıdan adım adım kılavuza bakalım.

1. Adım: Öncelikle ana menüden en yukarıdan menüyü aşağıya doğru kaydırın (WiFi olan menü) daha sonra oradan Ayarlar bölümüne dokunun. Aşağıdaki resimdeki gibi kırmızı ok işaretinin gösterdiği yer.2. Adım: Daha sonra açılan sayfada Uygulamalar olan seçeneğe dokunun. Yani Uygulamalar bölümüne giriyoruz. Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi. Kırmızı ok işaretine bakın.3. Adım: Daha sonra açılan menüden Telefon olan bölüme dokunuyoruz. Telefon logosu olan yere yani. Aşağıdaki resime bakın ve kırmızı ok işaretine bakın.4. Adım: Burada Arama Engelleme seçeneğine dokunuyoruz yani tıklıyoruz. Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi kırmızı ok işaretine bakınız.5. Adım: Daha sonra açılan sayfadan Engellenenler Listesi olan bölüme tıklıyoruz. Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi kırmızı ok işaretine bakınız.6.Adım: Açılan Sayfada Engelleyeceğiniz Telefon Numarasını kutucuğa Yazıp hemen sağındaki yandaki artı olan (+) tuşa tıklıyoruz. Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi kırmızı ok işaretine bakınız.Bu kadar..! bu işlemi yaptığınızda artık o engellediğiniz numaralar sizi aradığında size ulaşamayacak. Ya meşkul ya da hat servisinize bağlı farklı bir mesaj ile karşılacaşacaktır arayan kişi.

Numara Engelini kaldırmak için tekrar Engellenenler Listesini ziyaret edip kaldırmak istediğiniz numaranın üzerine tıklayıp gerekli işlemlerden sonra kaldırabilirsiniz.style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6677156170534283"
data-ad-slot="5469201910"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">

Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.